1. Skaičiau spaudoje, kad nuo 2016 metų sausio 6 dienos galima įsigyti leidimus stovėti tam tikroje zonoje.

Nuo 2016 metų sausio 6 dienos atvykę į VšĮ “Automobilių stovėjimo aikštelės” ofisą, esantį Puodžių g. 24-1, Kaune galite įsigyti metinį leidimą statyti transporto priemonę tam tikros  zonos aikštelėje. Su šiuo leidimu automobilį galima statyti tik konkrečioje aikštelėje, o ne gatvėje. Daugiau informacijos apie aikštelių sąrašą galima sužinoti paskambinus tel.: 8-37-321648 arba atvykus į įstaigos ofisą.

2. Prieš kelis metus įsigijau nutrinamų stovėjimo bilietų (LT nominalo). Iki kada jie galios ir ar jie bus keičiami pasikeitus valiutai?

Pagal 2015 m. vasario 18 d. Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą Nr. A-458. Iki euro įvedimo Lietuvos Respublikoje dienos vietinei rinkliavai už transporto priemonių stovėjimą nustatytose Kauno miesto vietose apmokėti naudoti nustatytos formos transporto priemonės stovėjimo bilietai, kurių vertė nurodyta litais, keičiami į transporto priemonės stovėjimo bilietus, kurių vertė nurodyta eurais, bilietus keičiančiam asmeniui apmokant bilietų vertės skirtumą. Šie bilietai bus keičiami iki 2015 metų balandžio 1 d.

3. Įsigijau bilietą mėlynojoje zonoje, o ar šis bilietas galios raudonojoje zonoje?

Bilietas, įsigytas oranžinėje zonoje, ar mokėjimas, atliktas per mobiliojo ryšio operatorių oranžinėje zonoje, galioja oranžinėje, geltonojoje, raudonojoje, mėlynojoje ir žaliojoje zonose.

Bilietas, įsigytas geltonojoje zonoje, ar mokėjimas, atliktas per mobiliojo ryšio operatorių geltonojoje zonoje, galioja geltonojoje, raudonojoje, mėlynojoje ir žaliojoje zonose.

Bilietas, įsigytas raudonojoje zonoje, ar mokėjimas, atliktas per mobiliojo ryšio operatorių raudonojoje zonoje, galioja raudonojoje, mėlynojoje ir žaliojoje zonose.

Bilietas, įsigytas mėlynojoje zonoje, ar mokėjimas, atliktas per mobiliojo ryšio operatorių mėlynojoje zonoje, galioja mėlynojoje ir žaliojoje zonose.

Bilietas, įsigytas žaliojoje zonoje, ar mokėjimas, atliktas per mobiliojo ryšio operatorių žaliojoje zonoje, galioja tik žaliojoje zonoje.

Bilietas, įsigytas ilgalaikio stovėjimo zonoje, galioja tik biliete nurodytoje aikštelėje.

Bilietas ar mokėjimas per mobiliojo ryšio operatorių galioja tik iki biliete ar mobiliojo ryšio operatoriaus pranešime nurodyto laiko. Stovėjimo laikas negali būti perskaičiuotas nuvažiavus į kitą stovėjimo zoną.

4. Buvau pastatęs automobilį prie klinikų. Nors ten nebuvo ženklo, kad parkavimas mokamas, grįžęs radau prie automobilio stiklo priklijuotą pranešimą.

Pagal nuostatus, teritorija prie Kauno klinikų ir senamiestyje yra prisikiriama parkavimo zonai. Stovėjimo zonos ženklas yra prieš įvažiuojant į senamiestį ir klinikas ir galioja tol, kol pasiekiate zonos pabaigos ženklą.

Kelio ženklai Nr. 541 „Stovėjimo zona“ su papildoma lentele Nr. 840 „Mokamos paslaugos“ stovi visuose įvažiavimuose į nurodytas teritorijas. Įvažiavimai į esančias šalia kelio teritorijas, sankryžos, nepanaikina kelio ženklo Nr. 541 „Stovėjimo zona“ galiojimo.

Kelio ženklo Nr. 541 zonos galiojimas baigiasi išvažiuojant iš stovėjimo zonos t.y. pravažiuojant kelio ženklą Nr. 544 „Stovėjimo zonos pabaiga“, kuris stovi visuose išvažiavimuose iš stovėjimo zonos.

5. Buvau susimokėjęs už automobilio stovėjimą, tačiau užtrukau ir pavėlavau grįžti prie automobilio. Grįžęs radau priklijuotą pranešimą.

Transporto priemonės valdytojas turi nedelsiant, tačiau ne vėliau kaip per 10 minučių, išvažiuoti iš apmokestintos vietos arba sumokėti už tolesnį transporto priemonės stovėjimą. Jeigu neturite galimybės įsigyti bilieto iš bilietų automato, už automobilio stovėjimą galite mokėti SMS žinutėmis nepriėjus prie automobilio.

6. Automobilis pažymėtas skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“. Ar palikęs neįgaliojo pažymėjimą ant automobilio panelės, galiu stovėti nemokamai mokamose vietose?

Neįgaliojo pažymėjimas nesuteikia lengvatos stovėti nemokamai. Nuo 2011 m. rugsėjo 1 d. vietinės rinkliavos už naudojimąsi mokamomis automobilių stovėjimo vietomis lengvata taikoma asmenims, kurie savo automobilius pasižymėję europinio pavyzdžio neįgalių asmenų automobilių statymo kortele. Neįgalių asmenų automobilių statymo korteles išduoda Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

7. Palikau bilietą automobilyje, bet uždarant duris vėjas jį apvertė arba nupūtė ant sėdynės.

Vairuotojas, palikęs bilietą automobilyje, turi įsitikinti, kad jis tinkamai padėtas ir iš lauko gerai matoma visa biliete išspausdinta informacija. Pažeidimas yra fiksuojamas tokiu atveju, jei patikrinimo metu kontrolierius nemato bilieto arba negali įskaityti biliete išspausdintos informacijos.

8. Nusipirkau bilietą, bet pamiršau jį palikti automobilyje ir išsinešiau su savimi.

Vairuotojas įsigijęs bilietą, turi jį palikti automobilio viduje už priekinio stiklo ant prietaisų skydelio taip, kad iš lauko būtų matoma visa biliete išspausdinta informacija. Jeigu patikrinimo metu kontrolierius nemato bilieto yra fiksuojamas pažeidimas. Užfiksuoto pažeidimo nėra galimybės panaikinti net parodžius bilietą įstaigos darbuotojams.

9. Sustojau tik kelioms minutėms ir kontrolierius užfiksavo pažeidimą.

Vadovaujantis Kauno miesto savivaldybės tarybos patvirtintais Vietinės rinkliavos už naudojimąsi tarybos nustatytomis mokamomis vietomis automobiliams statyti nuostatais – palikus automobilį mokamoje stovėjimo vietoje reikia nedelsiant bet ne vėliau kaip per 5 minutes sumokėti vietinę rinkliavą už automobilio stovėjimą. Už automobilio stovėjimą galite sumokėti monetomis į bilietų automatą, parkavimo kortele, nutrinamais vienkartiniais bilietais, SMS žinute arba išmaniųjų telefonų programėle “Unipark”.

10. Turėjau bilietą (kortelę, leidimą), bet jis buvo nuslydęs (nukritęs) nuo prietaisų skydelio ir nesimatė visos biliete išspausdintos informacijos.

Vairuotojas palikęs bilietą, kortelę, leidimą, turėtų įsitikinti, kad visa informacija yra gerai matoma iš lauko. Jeigu patikrinimo metu kontrolierius negali įskaityti biliete, kortelėje ar leidime išspausdintos informacijos, yra fiksuojamas pažeidimas. Nustatyta tvarka nepadėtas (apverstas, nukritęs arba užkritęs) ar netinkamai panaudotas (nepaliktas transporto priemonėje, blogai pažymėtas) bilietas, kortelė ar leidimas reiškia, kad už stovėjimą nėra sumokėta.

11. Ketinau sumokėti, tačiau neveikė bilietų automatas.

Jei rinkliava mokama transporto priemonių stovėjimo bilietų automate, tai turi būti atlikta arčiausiai prie transporto priemonės esančiame automate. Jei aparatas yra sugedęs, vietinę rinkliavą reikia sumokėti kitu būdu arba gretimame automate, jei jis priklauso tai pačiai mokėjimo zonai. Transporto priemonių stovėjimo bilietų automato gedimas neatleidžia nuo prievolės mokėti vietinę rinkliavą. Jeigu automatas neišdavė bilieto apie tai galite pranešti skambindami telefonu 8 68780601.

12. Kaip sumokėti už automobilio stovėjimą?

Mokėti už automobilio stovėjimą galite monetomis į bilietų automatą, elektroninėmis parkavimo kortelėmis, nutrinamais vienkartiniais bilietais, naudodamiesi mobiliojo ryšio operatorių teikiama paslauga atsiskaityti SMS žinute, išmaniųjų telefonų programėle “Unipark”.

Daugiau informacijos

13. Kada Kauno mieste yra renkama rinkliava?

Rinkliava Kauno mieste yra renkama darbo dienomis nuo 8 iki 18 val. Rotušės aikštėje rinkliava renkama visomis dienomis nuo 8 iki 24 val. Švenčių dienomis rinkliava nėra renkama.

14. Ant automobilio stiklo radau priklijuotą pranešimą. Kur kreiptis? Kaip sumokėti?

Gavę pranešimą apie iš karto nesumokėtą vietinę rinkliavą pastačius transporto priemonę mokamoje stovėjimo vietoje, nustatytą rinkliavą galite sumokėti per keturiasdešimt aštuonias valandas nuo kitos darbo dienos  po pranešimo surašymo dienos atliekant lėšų pervedimą bankiniu pavedimu į VšĮ „Automobilių stovėjimo aikštelės“ nurodytą sąskaitą pagal pasirinktą banką:

SEB: LT53 7044 0600 0805 7613      Swedbank: LT10 7300 0100 0228 1413

DNB: LT44 4010 0510 0192 0204      Kiti bankai: LT53 7044 0600 0805 7613

(mokėjimo paskirtyje būtina nurodyti valstybinį automobilio numerį ir pranešimo numerį) arba grynaisiais pinigais (banko kortele) mūsų ofise adresu Puodžių g. 24-1, Kaune.  Nesumokėjus rinkliavos iki nurodyto termino, nuotraukose užfiksuota medžiaga yra perduodama Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojams. Informaciją apie paskirtą baudą ir mokėjimo sąlygas automobilio savininkas (valdytojas) gaus registruotu laišku, siunčiamu deklaruotos gyvenamosios vietos adresu, jei automobilio savininkas juridinis asmuo, medžiaga siunčiama juridinio asmens registracijos adresu. VšĮ „Automobilių stovėjimo aikštelės“ baudų neskiria.