1. Įsigijau bilietą mėlynojoje zonoje, o ar šis bilietas galios raudonojoje zonoje?

Bilietas, įsigytas oranžinėje zonoje, ar mokėjimas, atliktas per mobiliojo ryšio operatorių oranžinėje zonoje, galioja oranžinėje, geltonojoje, raudonojoje, mėlynojoje ir žaliojoje zonose.

Bilietas, įsigytas geltonojoje zonoje, ar mokėjimas, atliktas per mobiliojo ryšio operatorių geltonojoje zonoje, galioja geltonojoje, raudonojoje, mėlynojoje ir žaliojoje zonose.

Bilietas, įsigytas raudonojoje zonoje, ar mokėjimas, atliktas per mobiliojo ryšio operatorių raudonojoje zonoje, galioja raudonojoje, mėlynojoje ir žaliojoje zonose.

Bilietas, įsigytas mėlynojoje zonoje, ar mokėjimas, atliktas per mobiliojo ryšio operatorių mėlynojoje zonoje, galioja mėlynojoje ir žaliojoje zonose.

Bilietas, įsigytas žaliojoje zonoje, ar mokėjimas, atliktas per mobiliojo ryšio operatorių žaliojoje zonoje, galioja tik žaliojoje zonoje.

Bilietas, įsigytas ilgalaikio stovėjimo zonoje, galioja tik biliete nurodytoje aikštelėje.

Bilietas ar mokėjimas per mobiliojo ryšio operatorių galioja tik iki biliete ar mobiliojo ryšio operatoriaus pranešime nurodyto laiko. Stovėjimo laikas negali būti perskaičiuotas nuvažiavus į kitą stovėjimo zoną.

2. Buvau pastatęs automobilį prie klinikų. Nors ten nebuvo ženklo, kad parkavimas mokamas, grįžęs radau prie automobilio stiklo priklijuotą pranešimą.

Pagal nuostatus, teritorija prie Kauno klinikų ir senamiestyje yra prisikiriama parkavimo zonai. Stovėjimo zonos ženklas yra prieš įvažiuojant į senamiestį ir klinikas ir galioja tol, kol pasiekiate zonos pabaigos ženklą.

Kelio ženklai Nr. 541 „Stovėjimo zona“ su papildoma lentele Nr. 840 „Mokamos paslaugos“ stovi visuose įvažiavimuose į nurodytas teritorijas. Įvažiavimai į esančias šalia kelio teritorijas, sankryžos, nepanaikina kelio ženklo Nr. 541 „Stovėjimo zona“ galiojimo.

Kelio ženklo Nr. 541 zonos galiojimas baigiasi išvažiuojant iš stovėjimo zonos t.y. pravažiuojant kelio ženklą Nr. 544 „Stovėjimo zonos pabaiga“, kuris stovi visuose išvažiavimuose iš stovėjimo zonos.

3. Buvau susimokėjęs už automobilio stovėjimą, tačiau užtrukau ir pavėlavau grįžti prie automobilio. Grįžęs radau priklijuotą pranešimą.

Transporto priemonės valdytojas turi nedelsiant išvažiuoti iš apmokestintos vietos arba sumokėti už tolesnį transporto priemonės stovėjimą. Jeigu neturite galimybės įsigyti bilieto iš bilietų automato, už automobilio stovėjimą galite mokėti SMS žinutėmis arba mobiliųjų telefonų programėlėmis nepriėjus prie automobilio.

4. Automobilis pažymėtas skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“. Ar palikęs neįgaliojo pažymėjimą ant automobilio panelės, galiu stovėti nemokamai mokamose vietose?

Neįgaliojo pažymėjimas nesuteikia lengvatos stovėti nemokamai. Nuo 2011 m. rugsėjo 1 d. vietinės rinkliavos už naudojimąsi mokamomis automobilių stovėjimo vietomis lengvata taikoma asmenims, kurie savo automobilius pasižymėję europinio pavyzdžio neįgalių asmenų automobilių statymo kortele. Neįgalių asmenų automobilių statymo korteles išduoda Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

5. Sustojau tik kelioms minutėms ir kontrolierius užfiksavo pažeidimą.

Vadovaujantis Kauno miesto savivaldybės tarybos patvirtintais Vietinės rinkliavos už naudojimąsi tarybos nustatytomis mokamomis vietomis automobiliams statyti nuostatais – palikus automobilį mokamoje stovėjimo vietoje reikia nedelsiant sumokėti vietinę rinkliavą už automobilio stovėjimą. Už automobilio stovėjimą galite sumokėti monetomis ir bekontakte mokėjimo kortele bilietų automate, SMS žinute arba išmaniųjų telefonų programėlėmis: “m.Parking”, “ParkMan” arba “Unipark”. Išsiuntęs žinutę ar sumokėjęs mobiliųjų telefonų programėle transporto priemonės valdytojas privalo palaukti, kol gaus mobiliojo ryšio operatoriaus pranešimą apie atliktą mokėjimą arba programėlės patvirtinimą, kad užsakytas stovėjimas, ir tik tada pasitraukti nuo transporto priemonės.

6. Turėjau neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę, bet ji buvo nuslydus (nukritus) nuo prietaisų skydelio ir nesimatė jos informacijos.

Vairuotojas palikęs kortelę turėtų įsitikinti, kad visa informacija yra gerai matoma iš lauko. Neįgalių asmenų transporto priemonių statymo kortelę transporto priemonių valdytojas turi palikti transporto priemonėje automobilio viduje už priekinio stiklo arba prietaisų skydelio vairuotojo pusėje iš lauko gerai matomoje vietoje, kad pro priekinį transporto priemonės stiklą būtų lengvai įskaitoma neįgalių asmenų transporto priemonių statymo kortelės numeris ir galiojimo data. Jeigu patikrinimo metu kontrolierius negali įskaityti kortelės numerio ir galiojimo datos, yra fiksuojamas pažeidimas.

 

7. Ketinau sumokėti, tačiau neveikė bilietų automatas.

Jei rinkliava mokama transporto priemonių stovėjimo bilietų automate, tai turi būti atlikta arčiausiai prie transporto priemonės esančiame automate. Jei aparatas yra sugedęs, vietinę rinkliavą reikia sumokėti kitu būdu arba gretimame automate, jei jis priklauso tai pačiai mokėjimo zonai. Transporto priemonių stovėjimo bilietų automato gedimas neatleidžia nuo prievolės mokėti vietinę rinkliavą. Jeigu automatas neišdavė bilieto apie tai galite pranešti skambindami telefonu 8 68780601.

8. Kaip sumokėti už automobilio stovėjimą?

Mokėti už automobilio stovėjimą galite monetomis į bilietų automatą, bekontakte mokėjimo kortele automate, naudodamiesi mobiliojo ryšio operatorių teikiama paslauga atsiskaityti SMS žinute, išmaniųjų telefonų programėlėmis: “m.Parking”, “ParkMan” arba “Unipark”.

Daugiau informacijos

9. Kada Kauno mieste yra renkama rinkliava?

Rinkliava Kauno mieste yra renkama:

Žaliojoje zonoje – darbo dienomis nuo 8 iki 18 val.

Mėlynojoje, raudonojoje ir geltonojoje zonose –  visomis dienomis nuo 8 iki 20 val.

Oranžinėje zonoje (Rotušės aikštė) – visomis dienomis nuo 8 iki 24 val.

Mėlynojoje S zonoje – šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 8 iki 15 valandos.

Paplūdimio zonoje – visomis dienomis nuo 8 iki 24 valandos gegužės 1 d. – rugsėjo 15 d. laikotarpiu.

Švenčių dienomis rinkliava nėra renkama.

10. Ant automobilio priekinio stiklo už valytuvo radau pranešimą. Kur kreiptis? Kaip sumokėti?

Gavę pranešimą apie iš karto nesumokėtą vietinę rinkliavą pastačius transporto priemonę mokamoje stovėjimo vietoje, nustatytą rinkliavą galite sumokėti per 30 kalendorinių dienų, terminą sumokėti skaičiuojant nuo kitos kalendorinės dienos, atliekant lėšų pervedimą bankiniu pavedimu į biudžetinės įstaigos  „Parkavimas Kaune“ nurodytą sąskaitą pagal pasirinktą banką:

SEB: LT53 7044 0600 0805 7613               Swedbank: LT10 7300 0100 0228 1413

LUMINOR: LT44 4010 0510 0192 0204      Kiti bankai: LT53 7044 0600 0805 7613

(mokėjimo paskirtyje būtina nurodyti valstybinį automobilio numerį ir pranešimo numerį) arba grynaisiais pinigais (banko kortele) mūsų ofise adresu Puodžių g. 24-1, Kaune.

Nuo 2019-ųjų pradžios vairuotojai Kaune sumokėti rinkliavą pagal gautą pranešimą gali visuose Kaune veikiančiuose parkomatuose.

Nesumokėjus rinkliavos iki nurodyto termino, nuotraukose užfiksuota medžiaga yra perduodama Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojams. Informaciją apie paskirtą baudą ir mokėjimo sąlygas automobilio savininkas (valdytojas) gaus registruotu laišku, siunčiamu deklaruotos gyvenamosios vietos adresu, jei automobilio savininkas juridinis asmuo, medžiaga siunčiama juridinio asmens registracijos adresu. Biudžetinė įstaiga „Parkavimas Kaune“ baudų neskiria.