Rinkliavos nuostatų pakeitimai ir naujos apmokestintos gatvėsKaraliaus Mindaugo prospekto dalyje nuo Vytauto Didžiojo tilto iki A. Mickevičiaus g. nuo rugpjūčio 1-osios nustatytas simbolinis automobilių stovėjimo mokestis – 0,3 euro už valandą.

Taip yra siekiama suvaldyti milžiniškus eismo srautus, nuo kurių kenčia miesto centrą ir Nemuno salą skirianti gatvė.

„Augant ir plečiantis miestui, susiduriame su viena nemalonia pasekme – nuolat didėjančiais eismo srautais. Vienintelis įrankis, galintis padėti juos suvaldyti, yra stovėjimo mokestis. Noriu pabrėžti, kad tai darome ne dėl to, kad gautume kuo daugiau pajamų“, – aiškino Kauno savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.

Pasak jo, miestas priverstas tai daryti dėl to, kad išvengtume didžiuosius Vakarų šalių miestus kamuojančios bėdos – užteršto, automobiliais pergrūsto miesto centro ir ratus nuolat sukančių vairuotojų, ieškančių laisvo tarpelio.

Nereikėtų pamiršti ir to, jog visa už automobilių stovėjimą surinkta vietinė rinkliava papildo Kauno miesto savivaldybės biudžetą, iš kurio pinigai skiriami švietimui, miesto gerbūvio gerinimui ir kitoms sritims.

Nemokama Karaliaus Mindaugo prospekto atkarpa

Vairuotojai automobilius ir toliau nemokamai galės statyti kiek tolėliau nuo miesto centro atitolusioje Karaliaus Mindaugo prospekto dalyje, einančioje nuo prekybos centro „Akropolis“ iki  A.Juozapavičiaus prospekto. Šiame ruože telpa 125 tvarkingai pastatyti automobiliai.

Pastaraisiais metais Karaliaus Mindaugo prospekte rasti laisvą vietą automobiliui beveik neįmanoma. Problema aktualiausia darbo valandomis, kai transporto priemonių užstatymas siekia apie 95 procentus.

„Ieškodami laisvos vietos vairuotojai suka ratus ne tik teršdami orą ir mažindami gatvės pralaidumą, bet ir sukeldami avarines situacijas. Nors dalis kairiųjų posūkių prospekte panaikinta, nemaža dalis skubančių vairuotojų apsisukinėja kirsdami ištisinę liniją“, – aiškino Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

Automobilio stovėjimas visą darbo dieną, nuo 8 iki 17 valandos, Karaliaus Mindaugo prospekte kainuos 2,7 euro.

 Pakeitimai Žaliakalnio gatvėse

Savanorių prospekte panaikinus nelegalias stovėjimo vietas, kuomet automobiliai buvo statomi tiesiog ant šaligatvių, vairuotojai transporto priemones įsigudrino statyti greta esančiose Žaliakalnio gatvelėse.

„Sulaukėme daugybės skundų iš gyventojų, kad automobiliais užstatytos gatvės vietos gyventojams ar įstaigų darbuotojams trukdo įvažiuoti į kiemus, nuolat kyla avarinių situacijų, todėl pasiūlėme į Savanorių prospektą vedančias kelias gatves ar jų atkarpas priskirti žaliajai zonai“, – teigė P. Keras.

Vietos gyventojai, neturintys namo kiemo ar garažo, galės įsigyti specialius lengvatinius leidimus, kurie metams kainuoja 35 eurus.

Nuo šiol gyventojams suteikiama galimybė viename leidime įrašyti dviejų automobilių valstybinius registravimo numeriu, tačiau vienu metu galės stovėti tik vienas automobilis. Aktyvuoti pasirinktą numerį galima tiesiog paskambinus telefonu.

Pokyčiai dėl leidimų elektromobiliams

Iki šiol nuo vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą kaune buvo atleidžiamos transporto priemonės pažymėtos specialiaisiais valstybinių numerių ženklais „EV“.
Pasikeitus valstybinių numerių išdavimo tvarkai, minėti valstybiniai numeriai išduodami ir įkraunamiems hibridiniams automobiliams, kurie turi vidaus degimo variklius. Savivaldybės priima sprendimus suteikiančius galimybę statyti aurtomobilius nemokamai tik pilnai elektriniams automobiliams, kuriuose energija mechaniniam judesiui perduodama tik iš elektros energijos kaupiklio. Vilnius taip pat pasekė Kauno pavyzdžiu ir pakeitė leidimų išdavimo tvarką.

Tokia praktika taikoma įvažiuojant į Neringa, kur nuo ekologinio mokesčio atleidžiami tik pilnai elektriniai automobiliai, įkraunamiems hibridams reikia mokėti įvažiavimo ekologinį mokestį.

Nuo šiol nemokamai Kauno gatvėse bus galima statyti tik elektromobilius, kuriuose energija mechaniniam judesiui perduodami tik iš elektros energijos kaupiklio.

Elektromobilių savininkai privalės atvykti pas viešosios įstaigos „Automobilių stovėjimo aikštelės“ specialistus, pateikti prašymą ir transporto priemonės techninį pasą arba tiesiog užpildyti prašymą www.parkavimaskaune.lt internetinėje svetainėje.

Padaugėjo stovėjimo vietų

 Netoli Kauno pilies, prie pastato Jonavos g. Nr. 1, buvo įrengta žaliajai zonai priskirta lengvųjų automobilių aikštelė, kurioje telpa 91 automobilis. Šioje aikštelėje paklota nauja asfalto danga, sužymėtos stovėjimo vietos.

Šioje aikštelėje anksčiau stovėdavo turistus atvežę autobusai. Dabar jiems numatyta vieta visai netoliese, prie pastato Jonavos g. Nr. 3.