1. Buvau pastatęs automobilį prie klinikų. Nors ten nebuvo ženklo, kad parkavimas mokamas, grįžęs radau prie automobilio stiklo priklijuotą pranešimą.

Pagal nuostatus, teritorija prie Kauno klinikų ir senamiestyje yra prisikiriama parkavimo zonai. Stovėjimo zonos ženklas yra prieš įvažiuojant į senamiestį ir klinikas ir galioja tol, kol pasiekiate zonos pabaigos ženklą.

Kelio ženklai Nr. 541 „Stovėjimo zona“ su papildoma lentele Nr. 840 „Mokamos paslaugos“ stovi visuose įvažiavimuose į nurodytas teritorijas. Įvažiavimai į esančias šalia kelio teritorijas, sankryžos, nepanaikina kelio ženklo Nr. 541 „Stovėjimo zona“ galiojimo.

Kelio ženklo Nr. 541 zonos galiojimas baigiasi išvažiuojant iš stovėjimo zonos t.y. pravažiuojant kelio ženklą Nr. 544 „Stovėjimo zonos pabaiga“, kuris stovi visuose išvažiavimuose iš stovėjimo zonos.

2. Buvau susimokėjęs už automobilio stovėjimą, tačiau užtrukau ir pavėlavau grįžti prie automobilio. Grįžęs radau priklijuotą pranešimą.

Transporto priemonės valdytojas turi nedelsiant, tačiau ne vėliau kaip per 10 minučių, išvažiuoti iš apmokestintos vietos arba sumokėti už tolesnį transporto priemonės stovėjimą. Jeigu neturite galimybės įsigyti bilieto iš bilietų automato, už automobilio stovėjimą galite mokėti SMS žinutėmis nepriėjus prie automobilio.

3. Palikau bilietą automobilyje, bet uždarant duris vėjas jį apvertė arba nupūtė ant sėdynės.

Vairuotojas, palikęs bilietą automobilyje, turi įsitikinti, kad jis tinkamai padėtas ir iš lauko gerai matoma visa biliete išspausdinta informacija. Pažeidimas yra fiksuojamas tokiu atveju, jei patikrinimo metu kontrolierius nemato bilieto arba negali įskaityti biliete išspausdintos informacijos.

4. Nusipirkau bilietą, bet pamiršau jį palikti automobilyje ir išsinešiau su savimi.

Vairuotojas įsigijęs bilietą, turi jį palikti automobilio viduje už priekinio stiklo ant prietaisų skydelio taip, kad iš lauko būtų matoma visa biliete išspausdinta informacija. Jeigu patikrinimo metu kontrolierius nemato bilieto yra fiksuojamas pažeidimas. Užfiksuoto pažeidimo nėra galimybės panaikinti net parodžius bilietą įstaigos darbuotojams.

5. Sustojau tik kelioms minutėms ir kontrolierius užfiksavo pažeidimą.

Vadovaujantis Kauno miesto savivaldybės tarybos patvirtintais Vietinės rinkliavos už naudojimąsi tarybos nustatytomis mokamomis vietomis automobiliams statyti nuostatais – palikus automobilį mokamoje stovėjimo vietoje reikia nedelsiant bet ne vėliau kaip per 5 minutes sumokėti vietinę rinkliavą už automobilio stovėjimą. Už automobilio stovėjimą galite sumokėti monetomis į bilietų automatą, parkavimo kortele, nutrinamais vienkartiniais bilietais, SMS žinute arba išmaniųjų telefonų programėle “Unipark”.

6. Ant automobilio stiklo radau priklijuotą pranešimą. Kur kreiptis? Kaip sumokėti?

Gavę pranešimą apie iš karto nesumokėtą vietinę rinkliavą pastačius transporto priemonę mokamoje stovėjimo vietoje, nustatytą rinkliavą galite sumokėti per keturiasdešimt aštuonias valandas nuo kitos darbo dienos  po pranešimo surašymo dienos atliekant lėšų pervedimą bankiniu pavedimu į VšĮ „Automobilių stovėjimo aikštelės“ nurodytą sąskaitą pagal pasirinktą banką:

SEB: LT53 7044 0600 0805 7613      Swedbank: LT10 7300 0100 0228 1413

DNB: LT44 4010 0510 0192 0204      Kiti bankai: LT53 7044 0600 0805 7613

(mokėjimo paskirtyje būtina nurodyti valstybinį automobilio numerį ir pranešimo numerį) arba grynaisiais pinigais (banko kortele) mūsų ofise adresu Puodžių g. 24-1, Kaune.  Nesumokėjus rinkliavos iki nurodyto termino, nuotraukose užfiksuota medžiaga yra perduodama Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojams. Informaciją apie paskirtą baudą ir mokėjimo sąlygas automobilio savininkas (valdytojas) gaus registruotu laišku, siunčiamu deklaruotos gyvenamosios vietos adresu, jei automobilio savininkas juridinis asmuo, medžiaga siunčiama juridinio asmens registracijos adresu. VšĮ „Automobilių stovėjimo aikštelės“ baudų neskiria.