1. Buvau pastatęs automobilį prie klinikų. Nors ten nebuvo ženklo, kad parkavimas mokamas, grįžęs radau prie automobilio stiklo priklijuotą pranešimą.

Pagal nuostatus, teritorija prie Kauno klinikų ir senamiestyje yra prisikiriama parkavimo zonai. Stovėjimo zonos ženklas yra prieš įvažiuojant į senamiestį ir klinikas ir galioja tol, kol pasiekiate zonos pabaigos ženklą.

Kelio ženklai Nr. 541 „Stovėjimo zona“ su papildoma lentele Nr. 840 „Mokamos paslaugos“ stovi visuose įvažiavimuose į nurodytas teritorijas. Įvažiavimai į esančias šalia kelio teritorijas, sankryžos, nepanaikina kelio ženklo Nr. 541 „Stovėjimo zona“ galiojimo.

Kelio ženklo Nr. 541 zonos galiojimas baigiasi išvažiuojant iš stovėjimo zonos t.y. pravažiuojant kelio ženklą Nr. 544 „Stovėjimo zonos pabaiga“, kuris stovi visuose išvažiavimuose iš stovėjimo zonos.

2. Buvau susimokėjęs už automobilio stovėjimą, tačiau užtrukau ir pavėlavau grįžti prie automobilio. Grįžęs radau priklijuotą pranešimą.

Transporto priemonės valdytojas turi nedelsiant išvažiuoti iš apmokestintos vietos arba sumokėti už tolesnį transporto priemonės stovėjimą. Jeigu neturite galimybės įsigyti bilieto iš bilietų automato, už automobilio stovėjimą galite mokėti SMS žinutėmis arba mobiliųjų telefonų programėlėmis nepriėjus prie automobilio.

3. Sustojau tik kelioms minutėms ir kontrolierius užfiksavo pažeidimą.

Vadovaujantis Kauno miesto savivaldybės tarybos patvirtintais Vietinės rinkliavos už naudojimąsi tarybos nustatytomis mokamomis vietomis automobiliams statyti nuostatais – palikus automobilį mokamoje stovėjimo vietoje reikia nedelsiant sumokėti vietinę rinkliavą už automobilio stovėjimą. Už automobilio stovėjimą galite sumokėti monetomis ir bekontakte mokėjimo kortele bilietų automate, SMS žinute arba išmaniųjų telefonų programėlėmis: “m.Parking”, “ParkMan” arba “Unipark”. Išsiuntęs žinutę ar sumokėjęs mobiliųjų telefonų programėle transporto priemonės valdytojas privalo palaukti, kol gaus mobiliojo ryšio operatoriaus pranešimą apie atliktą mokėjimą arba programėlės patvirtinimą, kad užsakytas stovėjimas, ir tik tada pasitraukti nuo transporto priemonės.

4. Ant automobilio priekinio stiklo už valytuvo radau pranešimą. Kur kreiptis? Kaip sumokėti?

Gavę pranešimą apie iš karto nesumokėtą vietinę rinkliavą pastačius transporto priemonę mokamoje stovėjimo vietoje, nustatytą rinkliavą galite sumokėti per 30 kalendorinių dienų, terminą sumokėti skaičiuojant nuo kitos kalendorinės dienos, atliekant lėšų pervedimą bankiniu pavedimu į biudžetinės įstaigos  „Parkavimas Kaune“ nurodytą sąskaitą pagal pasirinktą banką:

SEB: LT53 7044 0600 0805 7613               Swedbank: LT10 7300 0100 0228 1413

LUMINOR: LT44 4010 0510 0192 0204      Kiti bankai: LT53 7044 0600 0805 7613

(mokėjimo paskirtyje būtina nurodyti valstybinį automobilio numerį ir pranešimo numerį) arba grynaisiais pinigais (banko kortele) mūsų ofise adresu Puodžių g. 24-1, Kaune.

Nuo 2019-ųjų pradžios vairuotojai Kaune sumokėti rinkliavą pagal gautą pranešimą gali visuose Kaune veikiančiuose parkomatuose.

Nesumokėjus rinkliavos iki nurodyto termino, nuotraukose užfiksuota medžiaga yra perduodama Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojams. Informaciją apie paskirtą baudą ir mokėjimo sąlygas automobilio savininkas (valdytojas) gaus registruotu laišku, siunčiamu deklaruotos gyvenamosios vietos adresu, jei automobilio savininkas juridinis asmuo, medžiaga siunčiama juridinio asmens registracijos adresu. Biudžetinė įstaiga „Parkavimas Kaune“ baudų neskiria.