1. Prieš kelis metus įsigijau nutrinamų stovėjimo bilietų (LT nominalo). Iki kada jie galios ir ar jie bus keičiami pasikeitus valiutai?

Pagal 2015 m. vasario 18 d. Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą Nr. A-458. Iki euro įvedimo Lietuvos Respublikoje dienos vietinei rinkliavai už transporto priemonių stovėjimą nustatytose Kauno miesto vietose apmokėti naudoti nustatytos formos transporto priemonės stovėjimo bilietai, kurių vertė nurodyta litais, keičiami į transporto priemonės stovėjimo bilietus, kurių vertė nurodyta eurais, bilietus keičiančiam asmeniui apmokant bilietų vertės skirtumą. Šie bilietai bus keičiami iki 2015 metų balandžio 1 d.

2. Įsigijau bilietą mėlynojoje zonoje, o ar šis bilietas galios raudonojoje zonoje?

Bilietas, įsigytas oranžinėje zonoje, ar mokėjimas, atliktas per mobiliojo ryšio operatorių oranžinėje zonoje, galioja oranžinėje, geltonojoje, raudonojoje, mėlynojoje ir žaliojoje zonose.

Bilietas, įsigytas geltonojoje zonoje, ar mokėjimas, atliktas per mobiliojo ryšio operatorių geltonojoje zonoje, galioja geltonojoje, raudonojoje, mėlynojoje ir žaliojoje zonose.

Bilietas, įsigytas raudonojoje zonoje, ar mokėjimas, atliktas per mobiliojo ryšio operatorių raudonojoje zonoje, galioja raudonojoje, mėlynojoje ir žaliojoje zonose.

Bilietas, įsigytas mėlynojoje zonoje, ar mokėjimas, atliktas per mobiliojo ryšio operatorių mėlynojoje zonoje, galioja mėlynojoje ir žaliojoje zonose.

Bilietas, įsigytas žaliojoje zonoje, ar mokėjimas, atliktas per mobiliojo ryšio operatorių žaliojoje zonoje, galioja tik žaliojoje zonoje.

Bilietas, įsigytas ilgalaikio stovėjimo zonoje, galioja tik biliete nurodytoje aikštelėje.

Bilietas ar mokėjimas per mobiliojo ryšio operatorių galioja tik iki biliete ar mobiliojo ryšio operatoriaus pranešime nurodyto laiko. Stovėjimo laikas negali būti perskaičiuotas nuvažiavus į kitą stovėjimo zoną.

3. Buvau pastatęs automobilį prie klinikų. Nors ten nebuvo ženklo, kad parkavimas mokamas, grįžęs radau prie automobilio stiklo priklijuotą pranešimą.

Pagal nuostatus, teritorija prie Kauno klinikų ir senamiestyje yra prisikiriama parkavimo zonai. Stovėjimo zonos ženklas yra prieš įvažiuojant į senamiestį ir klinikas ir galioja tol, kol pasiekiate zonos pabaigos ženklą.

Kelio ženklai Nr. 541 „Stovėjimo zona“ su papildoma lentele Nr. 840 „Mokamos paslaugos“ stovi visuose įvažiavimuose į nurodytas teritorijas. Įvažiavimai į esančias šalia kelio teritorijas, sankryžos, nepanaikina kelio ženklo Nr. 541 „Stovėjimo zona“ galiojimo.

Kelio ženklo Nr. 541 zonos galiojimas baigiasi išvažiuojant iš stovėjimo zonos t.y. pravažiuojant kelio ženklą Nr. 544 „Stovėjimo zonos pabaiga“, kuris stovi visuose išvažiavimuose iš stovėjimo zonos.

4. Automobilis pažymėtas skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“. Ar palikęs neįgaliojo pažymėjimą ant automobilio panelės, galiu stovėti nemokamai mokamose vietose?

Neįgaliojo pažymėjimas nesuteikia lengvatos stovėti nemokamai. Nuo 2011 m. rugsėjo 1 d. vietinės rinkliavos už naudojimąsi mokamomis automobilių stovėjimo vietomis lengvata taikoma asmenims, kurie savo automobilius pasižymėję europinio pavyzdžio neįgalių asmenų automobilių statymo kortele. Neįgalių asmenų automobilių statymo korteles išduoda Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

5. Turėjau neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę, bet ji buvo nuslydus (nukritus) nuo prietaisų skydelio ir nesimatė jos informacijos.

Vairuotojas palikęs kortelę turėtų įsitikinti, kad visa informacija yra gerai matoma iš lauko. Neįgalių asmenų transporto priemonių statymo kortelę transporto priemonių valdytojas turi palikti transporto priemonėje automobilio viduje už priekinio stiklo arba prietaisų skydelio vairuotojo pusėje iš lauko gerai matomoje vietoje, kad pro priekinį transporto priemonės stiklą būtų lengvai įskaitoma neįgalių asmenų transporto priemonių statymo kortelės numeris ir galiojimo data. Jeigu patikrinimo metu kontrolierius negali įskaityti kortelės numerio ir galiojimo datos, yra fiksuojamas pažeidimas.

 

6. Ketinau sumokėti, tačiau neveikė bilietų automatas.

Jei rinkliava mokama transporto priemonių stovėjimo bilietų automate, tai turi būti atlikta arčiausiai prie transporto priemonės esančiame automate. Jei aparatas yra sugedęs, vietinę rinkliavą reikia sumokėti kitu būdu arba gretimame automate, jei jis priklauso tai pačiai mokėjimo zonai. Transporto priemonių stovėjimo bilietų automato gedimas neatleidžia nuo prievolės mokėti vietinę rinkliavą. Jeigu automatas neišdavė bilieto apie tai galite pranešti skambindami telefonu 8 68780601.

7. Kaip sumokėti už automobilio stovėjimą?

Mokėti už automobilio stovėjimą galite monetomis į bilietų automatą, bekontakte mokėjimo kortele automate, naudodamiesi mobiliojo ryšio operatorių teikiama paslauga atsiskaityti SMS žinute, išmaniųjų telefonų programėlėmis: “m.Parking”, “ParkMan” arba “Unipark”.

Daugiau informacijos

8. Kada Kauno mieste yra renkama rinkliava?

Rinkliava Kauno mieste yra renkama:

Žaliojoje zonoje – darbo dienomis nuo 8 iki 18 val.

Mėlynojoje, raudonojoje ir geltonojoje zonose –  darbo dienomis nuo 8 iki 20 val.

Oranžinėje zonoje (Rotušės aikštė) – visomis dienomis nuo 8 iki 24 val.

Švenčių dienomis rinkliava nėra renkama.